Najpopularniejsze

• 6 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 849

Domowa porażka z Nafciarzami. GKS na krawędzi strefy barażowej

Od wyjazdowego spotkania z Wisłą Kraków, które piłkarze GKSu Tychy rozegrali 23 lutego, podopieczni Dariusza Banasika nie potrafią dopisać do swojego dorobku kompletu punktów. W sobotnim (6 kwietnia) starciu z Wisłą Płock musieli uznać wyższość rywali - przegrali 0:1.

GKS Tychy - Wisła Płock 1:0 - 6.04.2024
GKS Tychy - Wisła Płock 0:1 - 6.04.2024 · fot. Fortuna 1 Liga / Facebook.com

Mimo optycznej przewagi gospodarzy (w całym meczu oddali siedem celnych strzałów na bramkę, przy trzech zespołu gości), decydującego gola zdobył na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Fabian Hiszpański. Tyszanie nie byli w stanie odpowiedzieć na to trafienie i notują piąty mecz bez kompletu punktów.

W tabeli Fortuna 1 Ligi zajmują jednak wciąż piąte miejsce, jednak są na "krawędzi" strefy barażowej - siódma Wisła Płock traci do nich tylko jeden punkt, podobnie jak szósta Wisła Kraków, która w tej kolejce jeszcze nie grała.